Språk/Language

Fler kontaktuppgifter till Nyhemsskolan F- åk 6


Driftsamordnare
Staffan Samuelsson
0122-856 46 070-523 18 97
staffan.samuelsson@finspang.se

Kurator
Ann Ljungman
0122-850 56
ann.ljungman@finspang.se

Skolsköterska
Nyhemsskolan F-6

Monica Thörnqvist
0122-856 02
monica.thornqvist@finspang.se

Specialpedagog
Madelene Bengtsson

072-589 12 66
madelene.bengtsson@finspang.se

Speciallärare
Jacqueline Mölgård
072-705 86 11
jacqueline.molgard@finspang.se

IT-ansvarig
Jessica Larsson
076-695 82 22
jessica.larsson@finspang.se

Studie- och yrkesvägledare & Praosamordnare
Katarina Stenberg
076-69 58 222
katarina.stenberg@finspang.se

Närvarostödjare
Julia Hagstedt
0122-85591
julia.hagstedt@finspang.se

Lågstadiet Förskoleklass - Åk 3

Förskoleklass
Sophie Eriksson, mentor
Wiviann Forslund, mentor
072-561 33 85

Åk 1, Benny Pettersson, mentor
070-215 64 71

Åk 2, Chasmine Latvasalo, mentor
070-216 26 64

Åk 3, Erik Gustafsson, mentor
070-215 26 73

Resurspersonal F-3:
Kristina Egerskog, fritidspedagog
Anette M Wilhelmsson, SVA-lärare
Erika Lindqvist, elevassistent
Linda Johansson, elevassistent
Teija Lundberg, fritidspedagog
Antero Lyhykäinen, elevassistent
Anneli Oskarsson, Elevassistent
Pernilla Pettersson, Elevassistent


Mellanstadiet Åk 4 - Åk 6

Åk 4, Linda Andersson, mentor
076-833 19 47

Åk 4, Alicia Bachmann, mentor
072-083 62 65

Åk 5, Annette Käfling, mentor
070-215 69 25

Åk 5, Ebtehal "Bella" Abdelkader, mentor
070-215 69 25

Åk 6, Linda Pettersson, mentor
070-268 56 93

Resurspersonal 4-6:
Birgitta Jacobson, resurspedagog
Roger Karlsson, elevassistent
Antero Lyhykäinen, elevassistent
Cecilia Hellström, behandlingspedagog
Eva Fritiofsson, elevassistent
Bert Pettersson, Elevassistent
Robert Cheesman, Elevassistent

Praktiska estetiska ämnen

George Abdelahad - Idrott & Hälsa

Joachim Johansson - Musik

Anneli Oskarsson - Bild

Marika Malm - Textilslöjd

Mats Alm - Trä och metallslöjd

Alicia Bachmann - Hemkunskap

Nyhemsskolans fritidshem

Hästhagens fritidshem

Yngre fritids
072-511 39 88

Äldre fritids
072-143 83 72

Här arbetar:
Kristina Egerskog, fritidspedagog
Teija Lundberg, fritidspedagog
Sophie Eriksson, förskolelärare
Wiviann Forslund, fritidspedagog
Erika Lindqvist, elevresurs
Linda Johansson, elevresurs
Antero Lyhykäinen, elevassistent
Pernilla Pettersson
Anneli Oskarsson

Kontakt

Christina Ericsson
Administratör
Nyhemsskolan F-9 och Särskolan

0122-856 70
christina.ericsson@finspang.se

Oxhagsvägen 22, 612 32 Finspång

Therese Eriksson
Administratör
Nyhemsskolan F-9, Särskolan

0122-856 68
therese.eriksson@finspang.se

Oxhagsvägen 22, 612 32 Finspång